Notice: Undefined index: HTTP_X_FORWARDED_FOR in /var/www/vhosts/sonsistemsogutma.com.tr/httpdocs/includes/defines.php on line 11
Su Soğutma Kuleleri

Su Soğutma Kuleleri

02Hava Giriş
Sıcak galvaniz veya epoksi boyalı saç levhadan yapılmış olan hava giriş panjurları; hava akımını üniformolarak düzenleyecek şekilde dizayn edilmiş ve buzlanma problemi minumuma indirilmiştir.

Kule Gövdesi
Dizayn ve konstrüksiyonu, azami mukavemeti ve kolayca taşınabilmesini sağlayacak  niteliktedir. Kule gövdesi, havuzlar ve üst gövdeden ibarettir. Standart olarak paslanmaya karşı epoksi boyalı ve özel istek üzerine sıcak galvanizli çelikten imal edilmektedir.

Giriş Çıkış Branşmanı
Sıcak su girişi üst havuza, soğuk su çıkışı alt havuza monte edilmiştir.

Armat
Buharlaşma ve sürüklenme kayıplarını karşılayabilecek besleme flatörü ile taşıma ve tahliye irtibatlarından ibarettir.
.
Su Filtresi
Tulumbalara gidecek suyun yabancı maddelerden temizlenmesini sağlamak üzere havuz emişine monte edilmiştir.

Fan
Kuleler için özel şekilde dizayn edilmiş; sessiz, statik ve dinamik olarak tam  balanslı, korozyona dayanıklı malzemeden imal edilmektedir. SSAFK  19 tipine kadar (19 tipi hariç) direkt akuble, diğer tiplerde kayış-kasnak tertibatıyla tahrik edilmektedir.

Fan Koruyucu
Yabancı maddelerin girmesine mani olacak şekilde yuvarlak profilli demirden aerodinamik yapıda hatveli fan koruyucusu sökülebilir tipte imal edilmektedir.

Fan Silindiri
Havanın fana kolayca girişini, dolayısıyla kulenin verimli çalışmasını temin edecek şekilde dizayn edilmiştir.

Balık Sırtı Separetör
Plastik polistiren imal edilen separatörlerin havayı iyi yönlendirmeleri nedeniyle fandan düşük güç çekilmesi sağlanır. Kontrol ve bakımları kolaydır. Separatörler çift geçişli olarak monte edildiklerinden hava içindeki suyu gayet iyi şekilde tutarlar. Sürükleme kaybı %0,2'nin altındadır. Separatörler özel olarak PVC'den yapılabilir.

Plastik Dolgu
Polistireb plastikten mamul yüksek performanslı dolgu, su-hava temasını maksimum seviyede tutacak şekilde özel olarak dizayn ve imal edilmiştir. Özel istek üzerine PVC'den de yapılabilir.   

SSAFK 13 - 19 Kule Teknik Özellikleri

3 tablo                                                .

SSAFK 21 - 37  Kule Teknik Özellikleri

4 tablo


SSAFK 150 - 175 Kule Teknik Özellikleri5 tablo