Notice: Undefined index: HTTP_X_FORWARDED_FOR in /var/www/vhosts/sonsistemsogutma.com.tr/httpdocs/includes/defines.php on line 11
Soğuk Hava Depoları

Soğuk Hava Depoları

Soğuk Hava Depoları Daha Faydalı Nasıl Kullanılır?
Özellikle saklanacak ürünlerin bir arada birbirlerini etkilemeyen ürünler olmasına dikkat edilir. Oda içinde iyi bir hava sirkülasyonu olması için raf kullanarak yükleme tercih edilmelidir. Palet ile yükleme halinde durvarlardan en az 15 cm ve palet aralarındada en az 10 cm boşluk bırakılmalıdır. Kapı ihtiyaç olmadıkça açık bırakılmamalı ve mümkün olduğunca az açılıp kapatılmalıdır. Kapılarda koruyucu PVC perde kullanılmalıdır. Yükleme yüksekliği soğutucunun en fazla 20 cm altında olmalıdır.

odaPoliüretan Dolgulu Soğuk Depo  Panelleri Kullanım Alanları
* Her Türlü Gıda üretim Tesisleri
* Et Entegre Teisleri
* Süt ve Süt Ürünleri Işletmeleri
* Kimya ve Ilaç Sektörü
* Tarım Hayvancılık ve Özellikle Tavuk Tesisleri
* Otel ve Turistik Tesisler
* Lokanta ve Catering Tesisleri

Bu Tesislerin soğuk depo işletme içi bölümleri için ideal tercih poliüretan dolgulu paneldir.  Son Sistem soğuk depo ve entegre tesislerde kendi montaj elemanları ile anahtar teslimi projeler tamamlamaktadır.

İyi Bir Soğuk Depo Nasıl Olmalıdır?
İyi bir soğuk depolama için 4 ana unsur vardır.
1- İzolasyon
2- İhtiyaca Yeterli Hacim
3- Saklanacak Ürüne Uygun Depo
4- Uygun Soğutma Sistemi

Bunlar içinde vazgeçilmez unsur, doğru  izolasyonun yapılmasıdır. Bugüne kadar izolasyon için birçok malzeme kullanılmışsa da artık son zamanlara en uygun malzemenin poliüretan dolgulu paneller olduğunda birleşilmiştir. Enerji maliyetinin çok yüksek olduğu ülkemizde, bir soğuk depoda doğru izolasyon yapılmamışsa, en iyi cihaz kullanılsa bile istenilen verim istenilen şartlarda elde edilemez ve işletme maliyeti çok yüksek olur.
.
Son Sistem bu noktayı göz önüne alarak en doğru izolasyonu sağlayacak, özellikle soğuk depo için geliştirilmiş panelleri kullanarak sizlerin hizmetine sunmaktadır.

oda2Endüstriyel Soğuk Depo Panelleri
Duvar ve tavan panelleri her iki tarafında galvanize astarlı polyester boyalı iki sac arasına 42 (+/- 2) dansite poliüretan enjekte edilerek üretilmiştir. Panel yüzey malzemesi polyester ile sınırlı olmayıp isteğe bağlı olarak PVC, CrNi, Plastisol ve Galvaniz Sac'da olabilir. Duvar panelleri özel kulaklı imal edilmiş olup tavan panelleri ile birleşme kolaylığı sağladığı gibi ısı köprüsü oluşmasını da önler.